Parowozownia Pilska OKRĄGLAK

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O nas

Cele,formy działania

Koncepcja zagosp.

Aktualności

O nas w prasie

Historia okrąglaka

Media

Nasze zbiory

Archiwum

Partnerzy

Linki

Księga gości

Subskrypcja

Kontakt

 
 
     Wspomóż nas
 


Koncepcja zagospodarowania pilskiej parowozowni
 


 
Wyświetl większą mapę

 

   Obiekty pilskiej parowozowni znajdują są w centrum Piły, miasta położonego w północno-zachodniej Polsce. Niewątpliwym atutem tego miasta jest obecność licznych szlaków drogowych, kolejowych, turystycznych (pieszych, rowerowych, kajakowych) oraz fakt istnienia lotniska sportowego. W perspektywie jest także zagospodarowanie rzeki Noteci na cele rozwijającej się turystyki rzecznej. Rewitalizacja parowozowni mogłaby zatem w interesujący sposób podkreślić turystyczne walory Piły.


   Ze względu na znaczną powierzchnie budynki parowozowni mogą służyć wielorakim celom i wzajemnie się dopełniać. Podkreśleniem kolejowego dziedzictwa tego budynku mogłoby być umieszczenie w nich warsztatów serwisujących zabytkowy tabor uzupełnionych o skansen kolejowy. Bliskość rzeki przemawia za usytuowaniem przystani kajakowej. Nietypowe walory architektoniczne mogłyby być dobrym miejscem dla pracowni plastycznej. Położenie w centrum miasta, u styku szlaków rowerowych zachęca do zorganizowania w tym miejscu wypożyczalni rowerów. Całość mogłaby być uzupełniona o bazę noclegową i zaplecze gastronomiczne. Niewykluczone są także i inne rozwiązania służące zaakcentowaniu turystycznych i kulturowych walorów tego miejsca.

 


1  2   3
 4   5

 

Ze względu na ogrom przedsięwzięcia zapraszamy wszelkie podmioty mogące w tym pomóc do współpracy. Liczymy, że Państwa zaangażowanie, wiedza, kapitał i doświadczenie pomoże uczynić z pilskiej parowozownia prawdziwą perełkę architektury.
 

  


Copyright © 2010
webmaster